O mne

Slovenská móda

Volám sa Mária Reváková, som módna návrhárka z východného Slovenska, no momentálne žijem v Prahe a prezentujem sa pod názvom “Majoranka”. Vyštudovala som Združenú strednú školu odevnú v Prešove (dnešná Stredná škola podnikania), následne som strávila 5 rokov na vysokej škole a po úspešnom ukončení štúdií anglického jazyka som sa vrátila k svojmu pôvodnému odboru- k odevníctvu. Anglický jazyk ma bavil, ale v módnom návrhárstve som našla väčšie uspokojenie.

ZNAČKA

Majoranka ponúka pohodlne elegantné strihy, ktoré sú určené najmä na každodenné nosenie. V mojej tvorbe nájdete aj pár upcyklovaných kúskov, často využívam starši zachovalé (vintage) materiály.

V ponuke nájdete aj multifunkčné oblečenie, ktoré oblečiete rôznymi spôsobmi a vďaka ich variabilné funkcii sa hodí na cestovanie alebo do minimalistického šatníka.

Dlouhá sukně z níž je možné udělat šaty s rukávy, šaty s jedním rukávem, šaty bez ramínek a šaty s vázáním za krkem, taky lze udělat i šaty s krátkym rukávem a s odhalenými ramenami

MATERIÁLY

Fascinujú ma staré vintage materiály, ktoré často pri tvorbe využívam. Pri výbere nových materiálov začínam dbať na ich pôvod, enviromentálny dopad a taktiež ešte dodatočne využívam materiály, ktoré som zakúpila v minulosti, keď som sa až tak o slow fashion nezaujímala. Spolu so svojou značkou prechádzam pomalým vývojom k lepšej ekologickosti a ďakujem, že rešpektujete moju cestu.

VÝROBA

Všetky kúsky sú vyrobené v Českej republike. Väčšinu vyrábam ja sama, s niektorými kúskami mi občas vypomôžu šikovné krajčírky z Prahy. Jeden z dôvodov prečo som začala tvoriť oblečenie bolo oživenie odevného priemyslu na Slovensku a v Českej republike, tak uvidíme, ako sa to bude vyvíjať ďalej.

Svadobné šaty na zakázku

SKÚSENOSTI

V roku 2012 som zahájila skúšobný online predaj svojich výrobkov na internete, presunula som sa na stáž k úspešnej návrhárke Lucii Kutálkovej (značka Leeda) do Prahy. Po stáži sa mi naskytla možnosť spolupráce na organizácii predajnej výstavy Prague Vintage Fair, pre ktorú som okrem iného navrhla aj jednoduchú, ale reprezentatívnu tašku. Od roku 2014 taktiež naberám skúsenosti s príležitostnou výrobou oblečenia na zakázku.Spolupráca na vintage evente v Prahe(Prague Vintage Fair) 

Neskôr som sa podieľala na návrhoch dizajnových tričiek pre českú pánsku značku Longbone, mám za sebou aj spoluprácu s Rebel Fashion.

(Spolupráca s českou značkou Longbone)